DigiByte Borsaları

DigiByte Borsaları

DigiByte satın alarak trade işlemleri yapabileceğiniz öne çıkan kripto para borsalarını sizlere tanıtmadan önce bazı önemli hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz.

Öncelikle kripto para borsalarını bir cüzdan gibi kullanarak DGB'lerinizi uzun süre burada tutmanızı kesinlikle önermiyoruz. Çünkü borsaların size tahsis ettikleri cüzdanlara ait özel anahtarlara erişim yetkileri vardır. Bu da borsadaki paranız üzerinde tam ve tek kontrol sahibinin siz olmadığı ve bu konuda borsaya güvenmeniz gerektiği anlamına geliyor. Bu sebeple sık trade yapmadığınız miktarı mutlaka borsadan kendi cüzdanınıza çekerek muhafaza etmenizi öneriyoruz. Bu konuda yardım için DigiByte Cüzdanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kripto para borsalarının çoğunun yasal zeminde bir regülasyona tabi olmadıklarını da unutmamalısınız. Bu sebeple yasal konularda izlenecek süreci açıklayan bir kullanıcı sözleşmesi bulunmayan ve sahibi ile iletişim bilgileri açık olmayan borsalarda işlem yapmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi halde yaşayacağınız olası bir sorunda müracaat edip hakkınızı arayabileceğiniz resmi bir merci yada kurum bulamayabilirsiniz.

Son olarak çoğu borsa işlem yapabilmeniz için sizden kimlik bilgilerinizi doğrulamanızı istemektedir. Bazıları kimlik doğrulamadan düşük miktarlar ile işlem yapmanıza izin verseler de biz mutlaka kimliğinizi doğrulamanızı ve 2FA doğrulamayı aktive etmanizi öneriyoruz. Aksi halde her an hesabınız şüpheli görülerek bloke edilebilir ve tekrar açtırmak için zahmetli prosedürler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aşağıda hem Türk Lirası ile DigiByte alabileceğiniz yerel borsalarımızı, hemde DigiByte'ın işlem gördüğü önemli yabancı borsalardan bazılarını sizler için derledik. Dünya üzerinde DigiByte'ın işlem gördüğü ve her geçen gün yenilerinin eklendiği yaklaşık 100'e yakın borsanın tam listesini burada bulabilirsiniz.

Bitfeks DigiByte

Parite: TL

Sadece OTC üzerinden TL ile DigiByte alıp satabileceğiniz Bitfeks'de banka transferi ile minimum yatırma tutarı 1000 TL'dir. Daha düşük meblağlar için ise Papara'yı kullanabilirsiniz. Hesap doğrulama işleminin kimlik resminin sisteme yüklenmesi ile kolayca yapıldığı Bitfeks'de günlük 200.000 TL ve aylık 1.000.000 TL çekim limitleri sunulmaktadır. Borsada DGB çekim işlemlerinden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Borsaya Gidin
Bitci DigiByte

Parite: TL, BTC

TL ile DigiByte alıp aynı zamanda BTC paritesi ile de işlem yapabileceğiniz Bitci'de sisteme kimliğinizi yüklemeyerek hesap doğrulama işlemini tamamlamanızın ardından günlük 500.000TL aylık ise 5.000.000TL çekim limitleri sunulmaktadır. 7/24 Papara ile de işlem yapılabilen borsada TL yatırma ile coin yatırma ve çekme işlemlerinde herhangi bir üst limit bulunmamaktadır.

Borsaya Gidin
BitTurk DigiByte

Parite: TL

TL ile kolayca DigiByte işlemi yapabileceğiniz BitTurk borsasında banka transferi ile minimum TL yatırma miktarı 100 TL olup istenirse yatırma çekme işlemleri için 7/24 Papara seçeneği de kullanılabilmektedir. Kademeli kimlik doğrulama seçeneği bulunan borsada, detaylı doğrulamanın ardından günlük 150.000 TL ve aylık 500.000 TL yatırma ve çekme limitleri sunulmaktadır.

Borsaya Gidin
Bittrex DigiByte

Parite: USD, USDT, BTC, ETH

ABD Merkezli işlem hacmi yüksek Altcoin borsalarından biri olan Bittrex'de USD, USDT, Bitcoin ve Ethereum pariteleri ile DigiByte işlemleri yapılabilmektedir. Kademeli doğrulama seçeneği sunan Bittrex'de temel bilgilerinizi vererek günlük 3000 USD çekim limiti ile işlem yapılabiliyor. Detaylı kimlik doğrulama ve 2FA aktivasyonu ardından bu limit 100 BTC ye çıkmaktadır.

Borsaya Gidin
CoinField DigiByte

Parite: USD, EUR, GBP, CAD, XRP

Kanada merkezli CoinField borsasında USD, EUR, GBP, CAD ve XRP paritesi ile DigiByte işlemi yapılabilmektedir. Kademeli doğrulama sistemi sunan borsada detaylı kimlik doğrulamasının ardından banka transferi ile USD ve EUR yatırma işlemi yapılabilmekte ve günlük 2 Milyon USD çekim limiti sunulmaktadır.

Borsaya Gidin
Bitfinex DigiByte

Parite: USD, BTC

Hong Hong merkezli en eski kripto para borsalarından olan Bitfinex'de USD ve BTC pariteleri ile DigiByte işlemi yapabilirsiniz. USD yatırma ve çekme işlemi yapmayacaklar için doğrulama işleminin zorunlu olmadığı borsada herhangi bir üst çekim limiti bulunmuyor.

Borsaya Gidin
Huobi DigiByte

Parite: BTC, ETH

Asyanın en büyük borsalarından Singapur merkezli Huobi borsasında Bitcoin ve Ethereum pariteleri ile DigiByte işlemleri yapılabilmektedir. Doğrulama işleminin hızlaca tamamlanabildiği Huobi de; doğrulanmamış hesaplar için günlük 0.10 BTC, doğrulanmış hesaplar için ise günlük 200 BTC çekim limiti sunulmaktadır.

Borsaya Gidin
Okex DigiByte

Parite: USDT, BTC, ETH

Çin merkezli Okex borsası Asya'daki en büyük işlem hacmine sahip borsalardan biridir. Bitcoin, Ethereum ve USD Tether pariteleri ile DigiByte işlemleri yapılabilmektedir. Sadece eposta veya telefon ile doğrulama ve detaylı kimlik doğrulama olmak üzere iki düzeye sahip olan Okex günlük 100 BTC ye kadar çekime izin vermektedir.

Borsaya Gidin
KuCoin DigiByte

Parite: BTC, ETH

Hong Kong merkezli KuCoin borsası üyelik doğrulama işlemi gerektirmemesi ile dikkat çekmektedir. Bitcoin ve Ethereum pariteleri ile DigiByte işlemi yapabileceğiniz KuCoin'de ayrıca herhangi bir para yatırma veya çekme limiti de bulunmamaktadır.

Borsaya Gidin
LiveCoin DigiByte

Parite: USD, EUR, RUB, BTC, ETH

İngiltere merkezli Livecoin Avrupa da parite çeşitliliği ile dikkat çeken borsalardan biridir. Bitcoin, Ethereum, USD, EUR ve RUR pariteleri ile DigiByte işlemleri yapılabilmektedir. Herhangi bir limit bulunmayan borsada Fiat pariteleri ile işlem yapılmayacaksa doğrulama işlemi gerekli değildir.

Borsaya Gidin
HitBTC DigiByte

Parite: USDT, TUSD, BTC, ETH

İngiltere merkezli HitBTC borsasında Bitcoin, Ethereum, USDT ve TUSD pariteleri ile DigiByte işlemleri yapılabilmektedir. Doğrulama işlemini şart koşmayan ve herhangi bir çekim limiti bulunmayan borsanın web sitesinde, gerekli görülen hallerde kimlik doğrulama işlemi talep edilebileceği uyarısı bulunmakta.

Borsaya Gidin
Bit-Z DigiByte

Parite: BTC

Hong Kong merkezli Bit-z borsasında Bitcoin paritesi ile DigiByte işlemi yapılabilmektedir. Kademeli doğrulama sistemi sunan borsada temel kimlik bilgilerinizi vererek günlük 2 BTC çekim limiti ile işlem yapabilirsiniz. Detaylı kimlik belgelerinizi paylaşdığınızda ise bu limit 20 BTC ye çıkmaktadır.

Borsaya Gidin
Crex24 DigiByte

Parite: EUR, BTC

Kıbrıs merkezli Crex24 borsası sade ve Türkçe destekli arayüzü ile dikkat çekiyor. EUR ve BTC pariteleri ile DigiByte işlemi yapılabilen borsada doğrulama işlemi her kullanıcıdan talep edilmiyor. Borsanın sizden hangi koşullarda kimliğinizi doğrulamanızı isteyeceği ve hangi limitler dahilinde çekim yapabileceğiniz konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Borsaya Gidin
Abra DigiByte

Parite: BTC, 30 Altcoin, 50 Fiat

ABD merkezli Abra uygulaması akıllı kontrat sistemine dayanıyor. Ülkemizden para yatırıp çekebilmenin tek yolu BTC ve LTC transferi. Bitcoin ve DigiByte'ın dahil olduğu 30 kripto para ile USD ve TL'nin de dahil olduğu 50 Fiat birimi, birbirleri arasında değerlerinin akıllı kontratlarda sabitlenmesi ile takas edilebiliyor. Bitcoin ve Fiat para birimleri arasında herhangi bir limit olmazken, Altcoinlerde günlük limit 1 BTC'dir.

Borsaya Gidin
CoinSwitch DigiByte

Parite: BTC, Altcoinler

Borsadan ziyade döviz bürosu mantığı ile çalışan bir takas platformu olan CoinSwitch üzerinde DigiByte da dahil 300'ün üzerinde kripto para birbiri ile takas edilebilir. Özellikle günlük alım satım yapmayan, borsalara üye olmak istemeyen ve coinlerini kendi cüzdanında tutmak isteyen kullanıcılar için çok uygundur. İşleme başladığınızda size verilen depozit adresine göndereceğiniz miktara karşılık gelen DigiByte sizin belirttiğiniz adrese gönderilir.

Borsaya Gidin